Gdzie i kiedy oglądać tulipany w Holandii?

News

Kwiaty cebulkowe a w tym szczególnie tulipany będą kwitnąć od końca marca do początku maja. Tulipany w swej największej krasie będzie można oglądać mniej więcej w połowie kwietnia. Generalnie sa trzy regiony tulipanowe w Holandii.

1. Najstarszym regionem hodowli tulipanów jest Bollenstreek, który znajduje się blisko parku tulipanów Keukenhof . określa się to miejsce również jako Festiwal Tulipanów. Jest to obszar, który znajduje się między Morzem Północnym i miejscowościami Sassenheim, Lisse i Hillegom. Każdego roku, w tych okolicach organizowana jest specjalna kwiecista parada. Kwiatowe pojazdy będą przejeżdżać specjalną trasę i przyciągają ludzi z całego świata, którzy chcą zobaczyć wyjątkowe propozycje hodowców tulipanów. W samym parku Keukenhof będzie można zobaczyć na raz około7 milionów kwiatów z różnych gatunków. Niestety jest tam bardzo tłoczno i niestety wstęp sporo kosztuje. Można również udać się w pola rowerem i nacieszyć się barwami w takich miejscach, gdzie nie ma tak wiele osób. Innym ciekawym miejscem będzie ogród botaniczny fundacji Hortus Bulborum na skraju wsi Limmen, gdzie również będzie można zobaczyć wiele pięknych kwiatów, również takich, które nie są już masowo hodowane. Wstęp jest tańszy a gości nie ma tak dużo, dlatego nie trzeba się obawiać tłoku.

występowanie tulipanów na terenie Holandii 2. Dużo więcej całych pól będzie można znaleźć w prowincji prowincji Flevoland w jej północnej części tzw. Noordoostpolder, Tam można spotkać całe pola tulipanów i obecnie właśnie ta prowincja jest największym producentem kwiatów cebulkowych na terenie całej Holandii.

3. Trzecim regionem jest tzw. Kop van Noord-Holland na zachód od miasta Schagen głównie miasteczek Breezand, Anna Paulowna i Julianadorp. Tutaj hodowla opiera się na wydmach i polderach byłego dna morskiego. Na polach znajdziemy masę różnorakich tulipanów praktycznie ze wszystkich dostępnych gatunków. To oczywiście wyjątkowe miejsca, które będą w stanie zachwycić nawet sceptyków, którzy rzadko zajmują się kwiatami i nie wiedzą o nich zbyt wiele