Tulipany w Holandii

News

Bez wątpienia do najważniejszych atrakcji całej Holandii zalicza się tulipan. Wadą jednak będzie to, że jest to atrakcja przelotna. Jeśli chce się zobaczyć skąpaną w kwiatach tulipanów Holandię należy tam być między marcem a majem.

Najlepiej będzie się pojawić w połowie kwietnia, gdy będzie można oglądać za darmo całe pola tulipanów, albo też zobaczyć będzie można ogród Keukenhof, który jest największym rajem kwiatów na świecie. Kiedy na tulipany? Pogoda będzie wpływać na okres, kiedy tulipany będą kwitnąć. Zimna albo gorąca wiosna mogą wpływać na przyspieszenie albo zwolnienie okresu wegetacji. Tolerancja kwitnięcia to najczęściej około dwa tygodnie. Kwiaty są ścinane w pełni rozkwitu ponieważ będzie tutaj chodziło o hodowlę cebulek a nie kwiatów.

Dlatego na takie pola trzeba wybierać się wcześniej niż do Keukenhof. Regiony pól tulipanów będzie najłatwiej zwiedzać na rowerze. Orientacyjne terminy Już pod koniec marca będą kwitnąć krokusy, a potem narcyzy, hiacynty i właśnie z końcem kwietnia hektary tulipanów. W bieżącym roku ogrody Keukenhof otwarte mają być między 24 marca a 16 maja. W marcu rozpoczyna się sezon kwiatów cebulkowych, który rozpocznie się właśnie od krokusów, przez narcyzy oraz tulipany. Duże gatunki tulipanów kończą ten okres. W Holandii mamy wiele takich miejsc, gdzie będzie można zobaczyć piękne tulipany.

regiony hodujące tulipany Trzeba jednak pamiętać o tym, żę trasa będzie wiodła raczej po wąskich drogach, gdzie nie będzie miejsc parkingowych. Właśnie dlatego warto w taką trasę wybrać się rowerem. Wtedy nie będzie problemów z przejazdem i jeszcze więcej pięknych miejsc będzie można zobaczyć. Każdego roku w Keukenhof pojawiają się turyści z całego świata. Ogrody te mają kolekcję, która składa się z około 6 milionów tulipanów. Obecnie Holandia to największy eksporter cebulek tulipanów na całym świecie. Każdego roku eksportuje się ponad 3,6 miliarda cebulek. Cebulki są tam uprawiane na ponad 23 tysiącach hektarów a oficjalnie rejestrowanych jest w tej chwili ponad 100 tysięcy gatunków tulipanów.