Czy wiesz to wszystko o tulipanach?

News

Nastąpił już ten moment, w którym rozpoczął się kolejny sezon na tulipany. Jest to taki czas, w którym będziemy podziwiać te wyjątkowe kwiaty, które są dla nas jak symbol wiosny. Z okazji rozpoczętej obecnie wiosny będzie właśnie warto powiedzieć coś więcej o tulipanach i przypomnieć pewne ciekawostki, które się do nich odnoszą. 4 ciekawostki o tulipanach

1. W XVII wieku, cebulka tulipana była warta tyle co dom. Na początku XVII wieku w Holandii rozpoczęła się prawdziwa tulipomania, która doprowadziła do sytuacji, w której cebulki tulipanów były warte majątki. Stały się one produktem spekulacyjnym i budowana była bańka spekulacyjna. Były takie momenty, w których za jedną cebulkę można było kupić dom w Amsterdamie w najlepszej lokalizacji.

2. Nazwa „tulipan” pochodzi od perskiego słowa „turban”. Tulipan pochodzi z dalekich krajów: Kazachstanu. Afganistanu, Iranu. Koczownicy przewieźli cebulki do Turcji i tam przyozdobiono nimi turbany, a więc nakrycia głowy, które w perskim języku określono tulipanami. I tak właśnie pojawiła się nazwa dla tych kwiatów.

znaczenie tulipanów 3. Tulipany z Holandii. Gdy kwiaty pod koniec wieku XVI pojawiły się na terenie Holandii wzbudziły duże zainteresowanie. Ludzie zaczęli z nimi eksperymentować i sadzili je w domach i ogrodach. Popularność tej rośliny zaczęła rosnąć lawinowo. Z czasem zaczęto podchodzić do całej produkcji dużo bardziej profesjonalnie. Strefa przybrzeżna na terenie Holandii stała się dla nich niezwykle atrakcyjna. Czynniki, które pomogły z sukcesem uprawiać te kwiaty to przede wszystkim idealny morski klimat z chłodnym latem i łagodną zimą, piaszczysta gleba z dobrym drenażem i stały poziom wody.

4. Gdy wręczasz tulipany, przekazujesz także przesłanie. Tulipan to kwiat wyjątkowy. Wręczenie ich w wieku XVI oznaczało bogactwo. Obecnie kolor tulipana ma największe znaczenie i to on będzie odpowiadał za przesłanie jakie będzie niosło się z takim kwiatem. Czerwone tulipany symbolizują miłość. Ale to wręczenie czarnego tulipana oznacza miłość, która będzie w stanie poświęcić dla drugiej osoby wszystko.