Festiwal tulipanów, czyli witamy w Keukenhof

News

Bez wątpienia ogrody z tulipanami Keukenhof to jedna z największych atrakcji w Holandii. Po alejkach każdego roku spacerować będą ludzie z całego świata, którzy podziwiają wyjątkowe kwieciste łąki.

Pod koniec marca park się otwiera i świat może podziwiać to z czego Holandia słynie na całym świecie a więc piękne tulipany. Ogrody leżą na terenie dawnych łowieckich terenów. Jeśli po oglądaniu tulipanów zostanie nam jeszcze trochę czasu będzie można także udać się w stronę znajdującego się na terenie parku pałacu. W ciągu dwóch miesięcy, kiedy ogród jest otwarty będzie tam pojawiać się około milion osób z całego świata. Można podziwiać tam 7 milionów cebulek, które pięknie kwitną i oczywiście wyjątkowo pachną. Na pewno Keukenhof to również idealne miejsce dla fotografów.

Wiele osób decyduje się tam wykonywać piękne zdjęcia. Miejsce jest do tego wyjątkowe i daje rzeczywiście wiele możliwości. W roku 2012 na terenie pięknych kwiatowych gobelinów pojawiały się obrazy związane z naszym krajem oraz Chopinem. Ogrody, o których mówimy w kwietniu są zawsze niezwykle barwne i pokazują nam piękne kwiatowe dywany. Ten region określony jest jako bollenstreek. Oprócz ogrodu będzie można tam znaleźć również piękne pola z tulipanami. W tym miejscu również pojawiają się krokusy oraz narcyzy i hiacynty. Tulipany są tak jakby uwieńczeniem, ponieważ na pięknych kwiatowych polach pojawiają się jako ostatnie.

holenderskie parki z tulipanami Park troszczy się o to, by na terenie ogrodów zawsze można było zobaczyć coś wyjątkowego, dlatego ich część znajduje się pod dachem, ponieważ dzięki temu niezależnie od pogody, goście będą mogli zobaczyć piękne kwiaty. Najlepiej jednak będzie wybrać się tam w okresie słonecznego dnia, szczególnie w drugiej połowie kwietnia, gdy rozkwit jest największy i pięknych widoków będzie co niemiara. W ogrodzie znajdziemy piękne ekspozycje różnych gatunków, kolorów i form. Ogrody mają największą na całym świecie kolekcję cebulkowych kwiatów, dlatego każdy będzie zachwycony tym co zobaczy na rozległych terenach.