Elektroniczna Giełda to także kwiaty

News

Elektroniczna Giełda Kwiatowa wydaje się, że jest pewną odpowiedzią na to jak wygląda rynek kwiatów w Polsce. Współpracuje z czołowymi producentami kwiatów na naszym rynku, dzięki czemu nasze firmy mogą bezpośrednio kupować kwiaty od producentów.

Dystrybucja kwiatów to tak naprawdę skomplikowany i raczej kosztowny proces. Jeśli chce się zakupy uprościć będzie można korzystać z nowoczesnych systemów informatycznych, które mogą sprawić, że łatwo będzie się dało zamówić rośliny u ogrodnika i zostaną one dostarczone do kwiaciarni. Najczęściej przedsiębiorcy w tej branży muszą zmagać się z tym, że kwiaty mają jednak dość krótki okres swojego życia i dlatego, jeśli chce się je wykorzystywać trzeba im zagwarantować odpowiednie warunki na okres transportu jak i też miejsce do przechowywania, które będzie dla nich właściwe. Jeśli więc chce się dla kwiatów zadbać o takie idealne warunki należy wziąć pod uwagę idealne opanowanie logistyki oraz dystrybucji.

zakup kwiatów przez internet Trzeba brać pod uwagę sam proces zakupowy, transport i magazynowanie kwiatów. Ostatni ruch to ich sprzedaż do odbiorcy detalicznego. Zanim jednak do tego dojdzie mija wiele czasu od ich ścięcia i dlatego jedynie idealne warunki sprawią, że kwiaty będą należycie bezpieczne. Może się więc okazać, że istotną kwestią będzie tutaj doświadczenie i praktyczne umiejętności bez których nasze kwiaty nie będą dobrze się prezentować.

Rynek związany z dystrybucją kwiatów jest w naszym kraju bardzo mocno rozdrobiony, dlatego tak naprawdę będzie bardzo trudno sobie z nim poradzić. Jeśli ktoś nie będzie w stanie całego procesu kontrolować to bardzo szybko może się okazać, że niestety nie mamy możliwości dostarczenia dla naszych klientów kwiatów w należytym stanie. Dlatego kwiaciarnia ma tutaj trudne zadanie do wykonania, musi wiedzieć, gdzie kwiaty zamówić, by dotarły w takim stanie, że ich zaoferowanie klientom detalicznym nie będzie żadnym problemem. Jednocześnie trzeba dbać o proces w taki sposób, by dało się minimalizować koszty z tym związane.