Holandia, to nie tylko wiatraki - to także giełda kwiatowa!

News

Jeśli chodzi o holenderskie giełdy to podstawą sukcesu jest niska cena oraz to, że przez cały rok wybór kwiatów jest tam bardzo duży. Nawet, gdy za oknem zima na tych giełdach znajdować się będzie wiele ciekawych kwiatów.

Przede wszystkim wynika to z tego, że Holendrzy starają się dzierżawić tereny w dalekich egzotycznych krajach, co umożliwia im przez cały rok hodowle kwiatów. Jednocześnie oprócz tego, że dostępne są cały czas różne kwiaty to ich cena jest atrakcyjna. Jeśli chciałoby się prowadzić hodowlę w szklarniach podniosłoby to zdecydowanie koszty. Dlatego Holendrzy decydują się na naturalną hodowlę w dalekich krajach i następnie transport kwiatów na swoje giełdy, gdzie sprzedawane są w atrakcyjnej cenie. Taka forma rzeczywiście dobrze się sprawdza, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że taki kwiat ma jednak bardzo długą drogę do przebycia nim pojawi się na giełdzie, dlatego pojęcie świeżości jest tutaj bardziej umowne niż rzeczywiste, ale regularnie się je powtarza.

cena tulipanów

W rzeczywistości nie można tego tak traktować, ponieważ nim w kwiaciarni kwiaty się pojawią może minąć kilka dni, nawet tydzień. Często dzieje się również tak, że w Holandii dostajemy taki kwiat, który niestety nie jest dobry jakościowo. Dlatego nie ma się co dziwić, że nasi odbiorcy nie chcą kupować w tym okresie na giełdach holenderskich, ale starają się szukać dla siebie dostępnego kontaktu bezpośrednio do plantatorów z dalekich krajów.

Najczęściej podnosi to cenę kwiatów, ale jednocześnie można liczyć na to, że takie kwiaty będą lepsze jakościowo. Holendrzy oczywiście zauważają, że pojawia się dla nich spora konkurencja i również musza dbać o jakość. Dla odbiorców na pewno taka sytuacja jest korzystna i dobrze, że do tego dochodzi. Dzięki temu można bowiem oczekiwać, że będziemy mieli dostęp do lepszych kwiatów a na tym przede wszystkim nam zależy, dlatego rozwój importerów to pozytywna informacja dla odbiorców kwiatów w Polsce. Dzięki nim dostępność lepszych jakościowo produktów będzie większa.